املاک 341

مطالب اقتصادی املاک

وبلاگ

لزوم توجه به ایمنی و عملکرد بهینه ساختمان در خدمات مهندسی

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مهرداد بذرباش وزیر راه و شهرسازی به بیست و هفتمین مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی عمران پیامی ارسال کرد.

وی در این پیام گفت: با سلام و درود بر روح پاک و شاداب حضرت امام خمینی (ره) و تلاشگران صنعت ساختمان در تمامی رشته های تخصصی.

برگزاری پنجمین اجلاس سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان در دوره نهم را موفقیتی برای جامعه مهندسی کشور می دانیم و امیدواریم با مشارکت همه جانبه و مطابق با اهداف مندرج در نظام مهندسی کشور قانون سیستم، در آینده ای نه چندان دور شاهد بهبود کیفیت و صرفه جویی بهینه در فرآیند ساخت و ساز خواهیم بود.

پازارباش ادامه داد: در این فرصت لازم است به چند نکته مرتبط با فعالیت های مختلف سازمان نظام مهندسی و نظام کنترل ساختمان اشاره شود.

وی افزود: نزدیک به سه دهه از تجربه سازمان می گذرد و باید برای بازنگری و شاید تغییر ساختار کلی و یا برخی جزییات نظام مهندسی به عنوان گامی راهبردی، اقدامی دقیق و موشکافانه انجام داد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در عصری که پیشرفت های علمی و فنی به سرعت در حال گسترش است، باید سازمان نظام مهندسی آن را به منظور هماهنگی با تحولات روز و ایجاد زمینه های آگاهی برای چنین روش های نوینی آماده کرد. او هست

بازارباش تاکید کرد: هدفمندسازی خدمات مهندسی برای اطمینان از ایمنی و عملکرد بهینه ساختمان ها ضروری است.

وی افزود: در کشور حادثه خیز ایران توجه مستمر به آثار و پیامدهای بلایای طبیعی از جمله زلزله و برداشتن گام های نوآورانه و موثر در تمامی زمینه های مرتبط ضروری است.

  403، سالی پرکار برای مدیران کرمانی در بخش مسکن و سرمایه گذاری

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: همکاری در تولید استاندارد برای تمامی رشته ها و صنایع کوچک و بزرگ مرتبط با فرآیند ساخت و ساز و در هر هفت حوزه تخصصی اجتناب ناپذیر است و شایسته است مهندسان جوان وارد این عرصه شوند.

وی افزود: یکی از مهمترین پیشرفت های واقعی و تضمینی علاقه به حوزه اخلاق مهندسی است که زمینه ساز رفع هرگونه فساد و رانت خواهد بود. معماری ایرانی قبل از اسلام و بعد از اسلام یکی از پایه‌های افتخار ملی به شمار می‌رود که باید با حفظ ریشه‌های کهن خود حفظ شود و در جهت نوآوری و طرح‌های بی‌نقص کار مستمر انجام شود تا بتوان گفت زمین معماری گرا و شهرسازی اساس تخریب یا کاهش آسیب های محیطی است.

به گفته بازارباش، مهندسان باید امور مهندسی را به گونه ای مدیریت کنند که سطوح انعطاف پذیری را در همه رشته های مهندسی بهبود بخشد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران سازمان، شورای مرکزی و سازمان مناطق افزود: امیدوارم همگی در توسعه پایدار شهرداری موفق باشید. کشور، و شما به رضایت خداوند خواهید رسید.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3116869