املاک 341

مطالب اقتصادی املاک

وبلاگ

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی به 8 استانداری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است:

هشدار نارنجی برای تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری شدید موضعی

زمان شروع: جمعه 01/04/1403 ه

زمان پایان: یکشنبه 03/04/1403 ه

نوع خطر: باران شدید، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، گرد و غبار در برخی نقاط، تگرگ در برخی نقاط.

ناحیه ضربه:

جمعه 04/01/1403: آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال شرق خراسان و ارتفاعات استان های تهران، البرز و مازندران.

شنبه 1403/02/04: آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی، رشته‌ها و ارتفاعات در استان‌های تهران، البرز، مازندران و شمال غرب سمنان.

یکشنبه 03/04/1403: نیمه جنوبی اردبیل، شمال آذربایجان غربی، شرق آذربایجان شرقی، کوهپایه ها و ارتفاعات سمنان.

تاثیر مخاطرات: جریان آب، طغیان مسیل ها، طغیان فصلی رودخانه، رعد و برق، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و احتمال ریزش سنگ به ویژه در جاده ها و گردنه های کوهستانی، تگرگ، احتمال آسیب به سازه های موقت و احتمال آسیب به محصولات کشاورزی.

توصیه: احتیاط در رفت و آمد به ویژه بین شهرها، عدم برپایی و برپایی چادر در حاشیه و نهرها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های گردشگری طبیعی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی و خودداری از چرای دام و تردد. عشایر در جاده ها سواحل رودخانه ها و مناطق مرتفع، حصول اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آبراه ها و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از خسارت وارده به بخش کشاورزی، آماده سازی معابر و سایر دستگاه های اجرایی، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع با سموم دفع آفات.

  550 نمونه سوالات آیین نامه ۱۴۰۱ آزمون آیین نامه ۱۴۰۱

هشدار تشدید گرادیان فشار

زمان شروع: جمعه 04/01/1403 ه

زمان پایان: یکشنبه 03/04/1403 ه

نوع خطر: وزش باد شدید و در مناطق در معرض طوفان گرد و غبار

ناحیه ضربه:

جمعه 04/01/1403: شمال سیستان و بلوچستان.

شنبه 04/02/1403 و یکشنبه 03/04/1403: شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی.

تأثیر خطر: در مناطق مستعد طوفان گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت پایین هوا، احتمال آسیب به تجهیزات شهری و برون شهری، از جمله سقوط علائم، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و احتمال شکسته شدن درختان.

توصیه: از کویر نوردی خودداری کنید، با گلایدر، هواپیماهای سبک و هلیکوپتر حرکت نکنید، از استحکام سازه های موقت اطمینان حاصل کنید، از فعالیت های کوهنوردی خودداری کنید، در فعالیت های ساختمانی احتیاط کنید، خودروها را از کنار ساختمان ها و درختان ناتمام پارک و عبور نکنید، استفاده نکنید. باغ ها و مزارع را سمپاشی یا سم پاشی کنید و از بادگیر در باغچه ها و حفاظ نهال استفاده کنید در حالی که درهای سالن های پرورش را بسته نگه دارید.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3108185