املاک 341

مطالب اقتصادی املاک

وبلاگ

چرا جوانان در ازدواج در استانی که از “ورطه جمعیتی” رنج می برد، چنین بدشانسی می آورند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه (سلام الله علیها) روز ازدواج است و از 29 خرداد ماه تا 24، هفته عروسی است. یادآور شد، یادآوری این موضوع انگیزه‌ای برای اندیشیدن به راه‌حلی برای تشویق جوانان به ازدواج و درک این موضوع است که جوانان جمعیت هستند.

وضعیت جمعیت سمنان به حدی بحرانی است که نماینده ولی فقیه در استان این عنوان را دارد. “حوضه جمعیتی” اسامی اولین قدم برای افزایش جمعیت کمک به افزایش ازدواج جوانان است که در سمنان آمار مثبتی از آن وجود ندارد.

کاهش ازدواج و طلاق در سال 1402، رکورد سمنان با داشتن کمترین میزان ازدواج در بین جوانان 18 تا 35 سال کشور و بالاتر بودن میانگین سنی والدین در این استان از میانگین کشوری، نشان از وضعیت نامطلوب ازدواج دارد. سونامی میزان جوانان را در شهر سمنان کاهش داد.

بر اساس آخرین آمار، ایران یکی از کشورهایی با کمترین نرخ جمعیت در جهان است و استان سمنان نیز جزو مناطقی است که بدترین شیب جمعیتی را دارد، به طوری که نرخ باروری در استان سمنان بین 1.2 تا 1.3 درصد است. یعنی یک و سه دهم تولد هر زوج ثبت می شود.

چرا جوانان در استانی دچار بدبختی ازدواج می شوند...

مشکلات اقتصادی مانع ازدواج می شود

علی در میان فرزندان در سن ازدواج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، نظر وی درباره ازدواج این است که مسائل اقتصادی مهم ترین عامل جلوگیری و جلوگیری از ازدواج است.

وی ادامه داد: جوانان برای ازدواج و ساختن زندگی نیاز به حمایت مالی دارند، به عنوان مثال طرح نهضت ملی مسکن یک طرح ارزشمند برای خانه دار شدن جوانان است اما میزان کمک اولیه و حق بیمه تسهیلات نیست. ” متناسب با مبلغی است که جوان دریافت می کند و در نتیجه جوانان نمی توانند از این طرح ارزشمند بهره مند شوند.

وی به برخی مسائل اجتماعی که باعث ازدواج مردان جوان شده است اشاره کرد و افزود: اکنون دختران حاضر به ازدواج با پسران نیستند و مانند روزهای خانه پدری حاضر نیستند به حرفه خود راضی باشند و منتظر هر چه هستند باشند. پشیمان می شوند و دلتنگ شوهر آینده شان می شوند. این خواسته ها و هزینه ها با درآمد پسر جوان تناسبی ندارد.

این جوان گفت: وقتی با دختری در مورد هزینه های زندگی صحبت می کنم، به من می گویند بخیلی که نمی خواهد به آنها پول بدهد، در صورتی که اینطور نیست; درآمد من کم است، پس چگونه می توانم خواسته های دختران با این سطح از توقع را برآورده کنم؟

  بهترین کتاب‌های کودکان در تاریخ ادبیات

وی گفت: در این ایام مرد یا باید با دروغ و وعده های پوچ ازدواج کند که در این صورت زندگی طرفین را تباه می کند و به جدایی می انجامد و اگر از روی صداقت ازدواج کند و آنچه را که می گوید بگوید. ر، دختران حاضر به ازدواج با او می شوند، اما شرایط فراهم نمی شود و در نتیجه تعداد لیسانسه ها زیاد می شود و وضعیت فعلی شکل می گیرد.

علی تاکید کرد: فرهنگ قناعت و ارزش صداقت و درستکاری باید برای دختران تبیین شود تا برای یک زندگی موفق فقط مادیات را لازم ندانند و به پسران جوان اعتماد کنند و به آنها اجازه دهند با یکدیگر زندگی بسازند. . گرچه بدون شک این راه سخت و دشوار است، اما صداقت، صبر و تلاش گنجینه هایی است که انسان را به سعادت و کمال می رساند.

چرا جوانان در استانی دچار بدبختی ازدواج می شوند...

خجالت از رفتن به مراکز خواستگاری برای جستجوی شریک مناسب

زهرا یکی از دختران سمنانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: والدین گاهی اوقات مانع ازدواج می‌شوند، مثلاً وقتی کسی برای خواستگاری می‌آید، برخی دختران و خانواده‌هایشان به فکر خرید خانه، ماشین و مکان مناسب.» شغل شرط ازدواج است و به صفات اخلاقی و صداقت و سلامتی توجهی ندارند.

وی ادامه داد: گاهی افراد تمایل به ازدواج دارند اما در یافتن شریک زندگی مشکل دارند و فرد مورد انتظار خود را پیدا نمی کنند. در این صورت مراجعه به مراکز تخصصی همسان سازی ازدواج دائم نیز تخفیف محسوب می شود.

به گفته وی دو مرکز همسان سازی ازدواج در سمنان و یک مرکز در دامغان با گرفتن جزئیات مراسم افراد مناسب را برای ازدواج فراهم می کنند و خوب است مردم برای اطلاع از این مراکز به اداره ورزش و جوانان شهرستان خود مراجعه کنند. از مراجعه به آنها خجالت نکشید زیرا این مراکز به نوعی با تایید مراجع ذیصلاح و با تجربه لازم فعالیت می کنند.

اخلاق و اعتماد، سخنان دختران برای ازدواج

محیا یکی از دختران جوان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: شاید یکی از دلایل مهم ترس جوانان از ازدواج، عدم اعتماد به صداقت و درستی طرف مقابل باشد در حوزه فرهنگ و ارشاد اخلاقی انجام می شود که در آن جوانان تشویق می شوند، با وجود مشکلات مالی و موانع موجود در جامعه، ازدواج می کنند.

وی ادامه داد: اکنون در فضای مجازی و واقعی خبری از جوانان معتاد به انواع مواد مخدر کم نیست و به دلیل این اعتیاد کاری انجام نداده اند، در این شرایط چگونه می توان به آنها اعتماد کرد؟

  ماهانه 2000 میلیارد تومان بدهی به شهر فرودگاه امام / انحلال ساختمان هما به همراه بدهی ها با دستور وزیر راه

این دختر گفت: سلامت جسمی و روحی طرفین شرط لازم ازدواج است. در شرایط فعلی آمار آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد یا بیماری های جسمی و روحی توسط هر جامعه ای استناد می شود و همین موضوع اعتماد جوانان را به طرف مقابل سخت کرده است.

چرا جوانان در استانی دچار بدبختی ازدواج می شوند...

به گفته وی، اگر جوان دارای صفات اخلاقی خوب مانند صداقت، اخلاق، پشتکار و اراده باشد، به ثروت و ثروت می رسد، زیرا اندیشه و پشتکار باعث بهبود وضعیت مالی نیز می شود.

وی افزود: در شرایط فعلی اکثر طرفین ازدواج علاوه بر ضعف مالی، دارای اختلافات و اختلافات اخلاقی و مذهبی نیز هستند که مانع از ازدواج می شود. حتی اگر این آشنایی منجر به ازدواج شود، در بیشتر موارد این وصلت ناموفق و محقق نمی شود.

نداشتن مهارت های زندگی، روی دیگر سکه، ازدواج کم رنگ می شود

محیا بیان کرد: بسیاری از دختران و پسران برای شروع یک زندگی عادی و بدون تجمل از حمایت های اولیه مالی برخوردار می شوند و مسائل مالی دلیل اصلی خودداری از ازدواج نیست و باید در زمینه رضایتمندی کار کرد و مهارت های زندگی و اخلاق را در بین آنها آموخت جوانان

وی تصریح کرد: سمنان یکی از استان های ضعیف در زمینه آموزش به جوانان در خصوص اهمیت جایگاه خانواده و آموزش مهارت های زندگی است و انتظار می رود متولیان اداره فرهنگ و آموزش در این زمینه اقدام عملی کنند. برای اینکه نتیجه تحصیل در رفتار و اخلاق دختران و زنان باشد، باید مردان جوان ظهور کنند و مردان جوان به ازدواج تشویق شوند.

چرا جوانان در استانی دچار بدبختی ازدواج می شوند...

صف انتظار برای دریافت تسهیلات ازدواج

محمد یکی دیگر از جوانان سمنانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته برای وام ازدواج ثبت نام کردم اما اکنون بهار 1403 رو به پایان است و هنوز موفق به دریافت این وام نشده ام. این عملکرد با اظهارات مسئولان در تشویق جوانان به ازدواج مغایرت دارد و انتظار می رود مشکلات اداری اداری در این زمینه کاهش یابد.

وی ادامه داد: من و همسرم زندگی مشترکمان را بدون عروسی شروع کردیم و پول عروسی را برای اجاره خانه 70 متری از قبل خرج کردیم که این روزها کمیاب است.

وی گفت: اگر می گویم دختر کمتر است، منظورم بی احترامی نیست، منظورم این است که قناعت، صبر و سخت کوشی که ذاتی فرهنگ ایرانی است، این روزها در بین جوانان رنگ باخته است و همه به دنبال آنها هستند. . لوکس و جذابیت.

محمد تاکید کرد: اگر فرهنگ اصیل ایرانی صداقت، اخلاق، صبر، قناعت، تلاش و تلاش در جامعه را به خاطر داشته باشید، تمایل جوانان به ازدواج بیشتر می شود.

  150 هزار واحد فرسوده کشور در سال جاری نوسازی می شود

چرا جوانان در استانی دچار بدبختی ازدواج می شوند...

از امکانات دولتی در سمنان برای ازدواج جوانان استفاده شود

استاندار سمنان درباره وضعیت ازدواج در این استانداری گفت: باید از امکانات دولتی در استانداری برای تسهیل ازدواج جوانان و انعقاد ازدواج آسان به ویژه برای این قشر از جامعه علاوه بر بسته های تشویقی استفاده شود. در دستور کار قرار گیرد.

آقای محمدرضا هاشمی افزود: روند اجرای پرداخت وام ازدواج و پروژه های در دست اجرا در استانداری باید تسریع شود تا هر چه سریعتر به نفع مردم باشد.

وی ادامه داد: بحث پیری جمعیت و کاهش زاد و ولد یکی از معضلات اساسی در استانداری است، بنابراین سیاست های بحث جمعیت باید با برنامه مدون و اجرا شده به معنای واقعی دنبال شود.

استاندار سمنان گفت: لازم است بانک های مرتبط با موضوع وام ازدواج و زایمان بررسی و با اولویت بازپرداخت شوند.

وی ادامه داد: مطالعات و تحقیقاتی در زمینه بیماری های زوال باروری و پیری جمعیت در استانداری انجام شده و بر همین اساس با استفاده از ظرفیت قانون جوانان اقدامات و برنامه ریزی های لازم در دستور کار قرار می گیرد. حمایت از جمعیت و خانواده.

الهاشمی افزود: واگذاری زمین به خانواده های واجد شرایط تکثیر و قانون جمعیت جوانان از دیگر موضوعاتی است که باید به فوریت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهبود وضعیت شغلی، در نظر گرفتن بسته های حمایتی مشخص برای شهر سمنان، بهبود وضعیت معیشتی و تبیین اهمیت وضعیت خانواده برای جوانان از جمله راهکارهای بهبود شرایط این استان در عرصه میدانی است. ازدواج و رسیدن به موفقیت جمعیت جوان

سمنان که به خانه مرامه معروف است، با وسعت تقریبی 97 هزار و 500 کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین فرمانداری های ایران به شمار می رود و 9/5 درصد از مساحت کل کشور را هفتمین فرمانداری می داند استانداری ایران

این منطقه از شمال با استان های خراسان شمالی، گلستان و مازندران، از جنوب با استان های خراسان جنوبی و اصفهان، از شرق با استان خراسان رضوی و از غرب با استان های تهران و قم همسایه است. . بر این اساس و به دلیل موقعیت جغرافیایی در مجاورت پایتخت و هفت فرمانداری مهم کشور، این فرمانداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس برآورد مرکز آمار ایران برای سال 1400، کل جمعیت استان سمنان شامل 8 شهرستان، 757200 نفر است که بیش از 200000 نفر در مرکز استان ساکن هستند.

منبع: https://www.irna.ir/news/85503028/%DA%86%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%85%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%DA%86%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA%DB%8C