املاک 341

مطالب اقتصادی املاک

وبلاگ

6.5 میلیون نفر به سفر نوروزی رفتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سید کمال هادیان فر معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از بخش های مختلف پایانه مسافربری جنوب تهران از جمله غرفه شرکت ها و تعاونی های حمل و نقل، سالن انتظار، سکوها و ناوگان اتوبوسرانی به همراه کارکنان، بازدید کرد. مسافران و رانندگان و در مورد ناوگان جاده ای عمومی بحث و گفتگو کردند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت آماری پروازهای نوروز 1403 گفت: در پروازهای نوروز 1402 بالغ بر 16 میلیون و 300 هزار نفر با ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی، ریلی، هوایی و دریایی و در پروازهای نوروز 1403 تعداد پروازها جابجا شدند. افزایش یافت. از 3 تا 5 درصد پیش بینی می شود که حدود 17 میلیون مسافر سفر و جابجایی داشته باشند.

وی افزود: تا پایان روز ششم فروردین 6 میلیون و 500 هزار نفر از مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی از چهار مرحله حمل و نقل برون شهری استفاده کردند.

هادیان فر با اشاره به اینکه شرایط جوی پایدار باعث افزایش رغبت مردم به سفر می شود خاطرنشان کرد: به عنوان مثال ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی نسبت به سال قبل تا امروز 13 فروردین با کاهش 10 درصدی سفرها مواجه شد. اما در حال حاضر آمارها حکایت از افزایش یک درصدی حرکت این ناوگان نسبت به پروازهای نوروز 1402 دارد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بیشترین سفرها در ایام نوروز امسال به مشهد، شیراز، اصفهان و شهرهای دارای اماکن زیارتی بوده است.

وی همچنین از رضایت عموم مردم از استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی، هوایی و دریایی خبر داد و گفت: این رضایت با همکاری شرکت های حمل و نقل با دستگاه های دولتی حاصل شد.

  شرکت مسکن مسئول توسعه روستایی است نه وزارت کشاورزی

حرکت روزانه بیش از دو هزار اتوبوس از ایستگاه های مسافربری تهران

وی به تلاش های صورت گرفته برای فروش بلیت ناوگان هواپیمایی، ریلی و جاده ای با قیمت مصوب اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال روزانه بیش از دو هزار اتوبوس از ایستگاه های مسافربری شهر تهران به مقاصد مختلف تردد می کنند که خوشبختانه شرایط وجود دارد. برای تهیه بلیت از طریق بسترهای اینترنتی موجود است و ما توافق کرده ایم که 10 درصد از ظرفیت هر اتوبوس را برای خرید حضوری بلیط در ایستگاه ها اختصاص دهیم.

هادیان فر با تشکر از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه هنوز در اوج حرکت نوروزی 1403 هستیم، ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی با ظرفیت کامل عازم مقاصد می شود و با مسافر بسیار کمی برمی گردد و برای تعمیرات با مسافران تردد می کنند. یک سر خالی به همین دلیل ضررهای مالی متوجه آنها می شود. اما علاقه به خدمت به مردم باعث می شود که این ضرر را نادیده بگیرند.

معاون حمل ونقل جاده ای و شهرسازی یادآور شد: به شرکت هواپیمایی، شرکت راه آهن و سازمان حمل و نقل زمینی ابلاغ شده است تا در ماه مبارک رمضان اوقات نماز، افطار و سحر مسافران و روزه داران را در نظر بگیرند. باید گذاشته شود و قابلیت نماز و غذا خوردن در وقت اذان فراهم شود.

برنامه ریزی برای واردات 5000 اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی

وی با بیان اینکه با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی میزان کمک به سرمایه ملی و سفر با ناوگان شخصی کاهش می یابد، گفت: قرار است 5000 اتوبوس جدید برای پیوستن به ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی موجود وارد شود. کشور. فاز اول این طرح 2000 اتوبوس وارد کشور می شود

  فیلم | خبر خوش برای معلمان کیش؛ کمک هزینه مسکن تا 20 برابر افزایش می یابد

هادیان فر در ادامه بر اولویت ایمنی پروازهای نوروزی 1403 تاکید کرد و گفت: ابتدا اعلام شد که پروازهای استثنایی برای جابجایی مسافران با شرایط خاص اختصاص می یابد که این تعداد در حوزه حمل و نقل هوایی به 900 پرواز می رسد. همچنین بررسی های فنی در محدوده جاده قبل از حرکت اتوبوس ها انجام می شود و مسافران در طول سفر می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص وضعیت ناوگان و نحوه تردد رانندگان از طریق کد پاسخگویی سریع (QR CODE) واقع در آدرس ورودی خودرو ثبت کنند. جاده. یک بلیط. همچنین با استفاده از سامانه پیامکی 110120 پلیس راهنمایی و رانندگی فرج باید از رفتار رانندگان مطلع شود. در قسمت های دیگر نکات فنی قبل از شروع سفر به دقت رعایت می شود.

درصد تلفات ناشی از تصادفات ناوگان عمومی جاده ای کمتر از یک درصد است

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در طول سال موضوع سوانح رانندگی را که برای ما اهمیت زیادی دارد با جدیت و دقت تمام دنبال می کنیم. البته باید توجه داشت که سهم ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی در بین مصدومان حوادث رانندگی کمتر از یک درصد است و به دنبال کاهش آن به حداقل ممکن و صفر هستیم.

وی در پایان به میزان تاخیر ناوگان هواپیمایی کشوری در نوروز 1403 پرواز اشاره کرد و گفت: میانگین تاخیر ناوگان هوایی قبل از شروع پروازهای نوروز امسال حدود 31 دقیقه بوده است که به 21 دقیقه کاهش یافت. دقایقی در برنامه سفر نوروزی 1403. در همین راستا به شرکت های هواپیمایی که بیشترین تاخیر را از طریق سازمان هواپیمایی کشوری داشته اند اخطار کتبی داده شد که این شرکت ها با توجه به ظرفیت و خدمات خود درخواست پرواز کنند. آنها تا زمانی که تاخیر خود را کاهش نداده اند اجازه سفر نداشتند.

  چرا جوانان در ازدواج در استانی که از "ورطه جمعیتی" رنج می برد، چنین بدشانسی می آورند؟

هادیان فر افزود: در خصوص تاخیر ناوگان به دلیل پیش فروش بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی با مشکل خاصی مواجه نیستیم.

در این بازدید حمیدرضا شهرکی معاون دوم حمل و نقل شرکت حمل و نقل زمینی و جاده ای، داریوش باقر جوان مدیرکل حمل و نقل مسافری این سازمان و جمعی از مدیران و مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل زمینی از سازمان، حضور داشتند. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در استان تهران و پایانه مسافربری جنوب تهران آنها را همراهی کرد.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3059863